Naujienos ir skelbimai
SVARBI INFORMACIJA: 2018 pabaigoje ir 2019 m. pradžioje pastebėjome, kad pradeda sugrįžti nepristatyti el. laiškai iš MA institutų PFI, MII, Botanika, kitų. Narius, kurie esate pateikę tik darbinius el.paštus, o informaciją vistiek norite gauti, prašome patikslinti (laišku į matk1974@gmail.com, kokiais adresais siųsti Jums naujienlaiškius. 

Vakarai* Mokslų akademijos turistų klube (Gynėjų g. 4, Vilnius. Įėjimas nuo Martyno Mažvydo bibliotekos per bromą iš kiemo pusės)2019 02 22 18:00 kviečiame į susitikimą su keliautoju ir filmų kūrėju Algirdu Gurevičiumi, dviračiu numynusiu ne vieną tūkstantį kilometrų po turistų mažai lankomas, civilizacijos nepaliestas vietas. Šįkart jis papasakos apie 2018 m. vasaros kelionę dviračiais Tadžikijoje. Išgirsime, kaip Algirdas su "Špikio" komanda visą mėnesį keliavo po Tadžikijos platybes bei Pamyro kalnus, su kokiais sunkumais susidūrė ir kaip jiems sekėsi juos įveikti.


2019 03 02 10:00 Kaziuko kalnų technikos varžybos šeimoms ir jaunimui. Nuostatai>>

2019 03 08 (keitėsi data) 17:30 Ieva ir Paul Cataldo. METAI ANT RATŲ. 7 mėnesių kelionė - koncertinis turas po 27 JAV valstijas ir Karibų salas. https://paulcataldo.com/home

15,000 kilometrų, 33 valstijos ir JAV teritorijos, 4 Karibų salos, 7 mėnesiai. Kalnų ir paplūdymių beieškant. Po praeitais metais gyvenimo ir keliavimo kemperyje dešimt mėnesių ir nuolatinių kelionių JAV, nusprendėme ilgai nelaukti ir kartoti panašų turą po Jungtines Amerikos Valstijas, daugiau laiko skiriant toms valstijoms, kurios prieš tai labiau patiko arba kuriose dar nesame buvę.

Turbūt daugumai pažįstamas jausmas, kai patikusioje vietoje tiesiog nepakanka laiko viską patirti, pamatyti ir tiesiog pajusti, todėl šioje septynis mėnesius trukusioje kelionėje kemperiu užtikrinome, kad mėgstamiausiose Amerikos vietose paskirsime pakankamai laiko nuostabiausių kampelių atradimams.

Pristatyme didelis dėmesys bus skirtas keliavimo ir gyvenimo kemperyje ypatumams aptarti, kalnams, JAV gamtai ir muzikai

Ieva

nuo 2019 03 08 klubo salėje bus eksponuojama Elvyros Revinskaitės tapybos paroda „Šviesos ieškojimas"

2019 03 16 (šeštadienis) „Kelionė laiku". Ekskursija į Vilniaus universiteto Geologijos ir mineralogijos katedros Geologijos muziejų 

Ekskursijos metu keliausime geologiniu laiku; pamatysime mineralų, uolienų, fosilijų ir kitokių įdomybių … Kelionėje pasiklysti neleis geologė dr. Eugenija Rudnickaitė.

PRADŽIA:

2019 m. kovo 16 d. (šeštadienis) 13 val.

TRUKMĖ: 1-1.5 val.

Būtina registracija>> 

Grupės dydis: max 35 dalyviai. Iki 2019 02 19 jau užsiregistravo 20 dalyvių

ATVYKTI REIKIA Į: VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutą,  M. K. Čiurlionio g. 21/27, 2 aukštas, Geologijos ir mineralogijos katedra, 231 k. (Muziejus) – įėjimas iš M.K.Čiurlionio gatvės.


2019 03 22 18:00 Bardų vakaras. Filmas ir prisiminimai apie Beluhą...

2019 03 29  Lilė ir Arvydas Sekmokai. Afrika - nuo Atlanto iki Viktorijos krioklio. Trumpa pažintis su Afrikos liūtais.


Laukiame pasiūlymų iš klubo narių, kurie norėtų papasakoti klube apie savo keliones :)


*Vakarai klube nemokami

Naujas kelionių Lietuvoje portalas – prisijunkite!

Gerbiamieji,

pristatome Jūsų dėmesiui ir paslaugoms naują kelionių Lietuvoje informacijos portalą www.idomiausiosvietos.lt, kurio pagalba galima keliauti tiek virtualiai, tiek realybėje! Manome, kad tai geriausio funkcionalumo kelionių Lietuvoje portalas, turintis prisidėti prie vidinio turizmo plėtros ir pilietiškumo bei istorinės sąmonės stiprinimo.

Šiuo metu portale galima rinktis entuziastų sukurtų virš 100 kelionių Lietuvoje, filtruojant pagal joms priskirtus raktažodžius arba pasirenkant keliones pagal naujumą/populiarumą. Kiekviena kelionė turi savo atskirą trumpą aprašymą. Keliaujama linijiniu principu pagal jau sudarytą taškų eilę. Kiekvienas taškas turi savo pavadinimą, taip pat trumpą aprašą apie objektą (kai kuriais atvejais papildomai pateikiamos nuotraukos, nuorodos į platesnius informacijos šaltinius). Taip pat prie kiekvieno taško pateikiamos koordinatės WGS formatu, todėl keliaujant realybėje jas galima naudoti su didžiąja dalimi navigacijos programų, taip nepaklystant ieškant objekto. Realybėje keliaujančių vartotojų patogumui yra sukurtas mygtukas „Google maps“, kurį paspaudus vartotojas nukreipiamas į „Google maps” aplinką ir joje gali matyti savo padėti kelionės tikslo atžvilgiu, taip pat pasirinkti norimą kelionės būdą – automobiliu arba pėsčiomis. Kiekvienam vartotojui suteikiama galimybė išsaugoti bet kurį kelionės aprašą savo kompiuteryje/telefone PDF formatu, kurioje bus pateikta informacija apie kelionę, kelionės taškų aprašai, tikslios koordinatės, adresai (apytiksliai) ir kiekvieno taško padėtis mini žemėlapyje. Atlikęs kelionę vartotojas gali ja pasidalinti savo Facebook paskyroje.

Vartotojai taip pat gali susiformuoti savo individualias keliones, pasirenkant jau esamus taškus iš bendro žemėlapio ir juos pridedant į savo kuriamos kelionės sąrašą. Kiekvienas taškas yra priskirtas atskirai kategorija pvz.: dvarai, piliakalniai, muziejai ir pan. Pasirinkus taškus, paspaudus „Sugeneruoti kelionę“ bus sukurtas preliminarus maršrutas. Jeigu sukurta kelionė vartotojui patiks, jis ją galės išsisaugoti PDF formatu.

Žmonės ir kultūros organizacijos yra labai skatinami sukurti savo unikalią kelionę, jie tai gali padaryt pasitelkiant funkciją „Sukurk savo kelionę“. Vartotojas turės sugalvoti kelionei pavadinimą, pateikti trumpą aprašą ir priskirti raktažodžius. Kelionės kuriamos dėliojant maršruto taškus ant žemėlapio ir įrašant jų pavadinimus. Taip pat pasirinktinai galima pateikti papildomos informacijos apie kiekvieną tašką, nuorodą į papildomą informacijos šaltinį, parinkti taško kategoriją ir nuotraukas. Išsaugojus kelionę ji bus peržiūrėta administracijos ir patvirtinta per 48 valandas – tada ji taps prieinama viešai ir ją galės pasinaudoti visi norintys. Visas savo sukurtas keliones vartotojai bet kada gali redaguoti meniu punkte „Mano kelionės“

 

Portalo pristatomieji video:
rimtas: https://youtu.be/4B1Ka87ZtHk
linksmas: https://youtu.be/Sit1KECMz4M
kaip kurti keliones: https://youtu.be/Gr5DvUv8hBE

Gintvilė Pugačevskytė
Projektų koordinatorė


www.idomiausiosvietos.lt
gintvile@paveldoprojektai.lt
+370 650 22364

www.paveldoprojektai.lt

 


Renginiai ne klube

Comments