Naujienos ir skelbimai

2024 03 02 nuo 10 val. „Kaziuko“ kalnų technikos varžybos.

Nuostatai:
https://byt.lt/IMNgT  


Vietos nelabai daug,

tad reikalinga registracija:
https://byt.lt/lWmu7

Vakarai klube:

2024 03 01 18:00 Režisieriaus Vytauto Oškinio poetinės dokumentikos trumpametražis filmas „Alphonso“ pasakoja apie įžymų lietuvių kilmės filosofą ir keliautoją Alphonso Lingį. 

Alphonso galima laikyti vienu įdomiausių šių dienų amerikiečių mąstytoju. Unikaliuose filosofo tekstuose tarpusavy maišosi kelionių dienoraščiai, kultūrinė antropologija bei asmeninių patirčių refleksija. Šis filmas – tai nedidelė Lingio gyvenimo fragmentų mozaika, kviečianti jautriau pažvelgti į pasaulį ir gyvybę jame. 

2024 04 19 (bus patikslinta) Vytautas Bukauskas apie Australiją 

INFO: 

Marija Tebėraitė - "atėjo laikas, kai nusprendžiau parašyti gyvenimo kalnų ataskaitą, pradedant klausimu, kodėl ryžtamės eiti į kalnus, ką patyrėme kelionėse, kokią įtaką kalnai turėjo mūsų gyvenimų pasirinkimuose ir  baigiant atodūsiu: "O Dieve, kaip greitai visa tai praėjo".

Knygoje "Kalnų mylėtojų takais" ne tik patirtų įspūdžių, emocijų prisiminimai, bet ir paieškos atsakymų į kankinančius klausimus: kodėl einame į įvairaus sudėtingumo  kalnų maršrutus, ką randame ir ką atiduodame kalnams, šios žemės raukšlėms, jeigu jie mus priima.

"Bet atsakymas į kiekvieną klausimą yra tiktai tyla, tyla--"(J. Mekas)"


Trumpas knygelės pristatymas

Marytės* knygelė jau yra! po truputį pasiekia ir artimiausius draugus...

*Marija Tebėraitė - MATK klubo draugė nuo pat klubo įsikūrimo 1974. 1968 m. kartu su V.Panumiu, R.Tarozaite, I.Genutiene, P.Adomėnu, V.Paleckyte, H.Piesliaku ir kt. baigė Vilniaus universiteto Chemijos fakultetą. Dirbo Ventoje, priklausė "Vetrungės" keliautojų klubui, daug keliavo su I. ir A. Genučiais.


Tikime, kad įvyks atidėti ir nauji vakarai klube (siūlykite ir savo temas):

Pakvietimas: Galbūt šiuo metu turite laiko, idėlų, pasiūlymų ir galimybių padėti atnaujinti klubo tinklapį ar kitaip sudalyvauti organizuojant Klubo veiklą? Parašykite – matk1974@gmail.com – susisieksime, sutarsime.

Video apie kai kuriuos klubo renginius

2021.08.28–29 Pagramančio regioniniame parke įvyko tradicinis 48-asis keliautojų pėsčiomis maratonas


PRISIMINKIME KASMETINIUS MARATONUS!

Karantino maratonai – Maratono treniruotės

Mūsų klubo draugai (Algis Kavaliauskas ir Co) organizuoja kamerinius pasivaikščiojimus ir kviečia prisijungti išsiilgusius gamtos. Apie žygius pranešime savo tinklapyje

MATK valdyba


„UŽUPIO RALIS“ JUMS PATOGIU LAIKU

Jau sėkmingai (teisingai) atsakiusieji į ralio anketos klausimus gavo asmenines žinutes dėl prizų

Dar nedalyvavusius kviečiame ralio trasą įveikti jiems patogiu laiku, aplankyti Bernardinų kapines pačiu geriausiu laiku!

Kaip?

Žemėlapis:

https://drive.google.com/file/d/1In-aEbyBrOLNZGVpq6mlsTPWDOXTiPgQ/view?usp=sharing

klausimai (atsakymų lapas):

https://drive.google.com/file/d/1r7up5uqwq5oJ1iE3SMhN-p9wZKlaRntC/view?usp=sharing

MĖGAUKITĖS!

Gero pasivaikščiojimo!

Jei norite sužinoti, ar teisingai atsakėte į klausimus, ir norite gauti renginio rėmėjų prizą, arba norite paremti renginio organizavimą,

Registruokitės:   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScceCTlOxYbJNBjZOCac9to7CYEgqNIYxE8-YcaNfvSdq3q0g/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&gxids=7628

Užpildykite klausimyną:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfTWdNsTHYWheIe4XJDy1xQBjKQ79PTArer6CTWChCSFX7pRQ/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&gxids=7628

Paremkite renginį: Mokslų akademijos turistų klubo sąskaita  LT577044060004034369 , nurodant banko pavedime renginio pavadinimą „Užupio ralis“ ir dalyvio vardą bei pavardę.

SVARBI INFORMACIJA: 

Kviečiame pavartyti ir paskaityti knygą „Turiu eiti. Rimantas Krupickas: mokslininkas,geografas, keliautojas“, atgaivinti prisiminimus ir daugiau sužinoti, kas buvo tas ypatingas energijos šaltinis, iš kurio jėgų sėmėsi tiek daug nuveikęs, tiek žmonių širdžių pažadinęs mūsų Mokytojas, Geografas, geografijos olimpiadų sumanytojas, JGM mokyklos įkūrėjas, pėsčiųjų maratonų Lietuvoje pradininkas, aukščiausiojo Lietuvos taško atradėjas, žygeivių judėjimo Lietuvoje aktyvus skatintojas doc. dr. Rimantas Krupickas.

Knygoje sudėti ir jo paskutiniųjų kelionių pėsčiomis nuo Nordkapo ilguoju meridianu bei aplink Lietuvą dienoraščiai, studentų tolimųjų praktikų maršrutų aprašymai – imk ir keliauk! Knygoje taip pat rasite per šimto žmonių prisiminimus, Rimanto Krupicko „darbų atodangas“.

Jei kas dar neturite knygos galite įsigyti leidykloje „Homo liber“

https://www.homoliber.lt/leidiniai tel. +370 5 2793976

arba kreipkitės asmeniškai į

Linoretą Vasilevičienę linoreta@gmail.com tel. 867620523

Sabiną Pranculienę sabina.pranculiene@gmail.com tel. 865054504

Vakarai* Mokslų akademijos turistų klube (Gynėjų g. 4, Vilnius. Įėjimas nuo Martyno Mažvydo bibliotekos per bromą iš kiemo pusės)

 Vakarai pristabdomi vasaros ezonui ir vėl pakviesime visus rudeniop. Gerų kelionių, įspūdžių ir kviesime visus pasidalinti jais mūsų klube

*Vakarai klube nemokami

Renginiai ne klube

Skelbimai

Nuolaidos parduotuvėje Lukla!

Mokslų akademijos turistų klubas gavo pasiūlymą:

Kelionėse išbandytų aprangos/inventoriaus/aksesuarų galima įsigyti parduotuvėje Lukla, Antakalnio g. 42, Vilnius – arba internete www.lukla.lt.

Mokslų akademijos turistų klubo nariams taikoma ne mažesnė kaip 15% nuolaida nuo gamintojo rekomenduotinų mažmeninių kainų.Perkant turėti Klubo nario bilietą.

Kviečiame naudotis!

Rengiame parodas. Kviečiame eksponuoti savo nuotraukas!

Klubas įsigijo rėmelių eksponuoti nuotraukoms iki 40 x 50 cm. Visi norintys save pareklamuoti ir papasakoti vaizdais apie savo keliones, kviečiami registruotis matk1974@gmail.com adresu.

Nuotraukas planuojame eksponuoti klubo salėje. Parodų terminai priklausys nuo norinčiųjų skaičiaus.

Fotografas, nuotraukų savininkas turėtų pats pasirūpinti nuotraukų atspausdinimu, klubas sutekia tik rėmus ir vietą klube.