Maratonas 2022

49-asis keliautojų pėsčiomis maratonas įvyko 2022 gegužės 7–8 dienomis Upninkuose, Jonavos rajone. 

Puikus savaitgalis svetinguose Upninkuose. Nenugasdino dalyvių nei keli lašai lietaus nei pranašaujamos šalnos. Visi išsiilgę apsikabinimų ir pavasarinės gamtos susirinko beveik Upninkų šventoriuje...


Miestelis pasitiko svetingai, parūpino ir vietos ir malkų, o ypač buvo dosnus savo puikiu kraštovaizdžiu. Mes be galo dėkingi Upninkų seniūnei Lolitai Nekrošienei ir už šiltus žodžius, ir už priėmimą, ir už dovanas, ir už... pyragą...


po keleto nukeliamų ir vasaros gale daromų maratonų šįkart jau gegužį susirinko virš 400 dalyvių!

Pėsčiųjų keliautojų maratono organizavimas ir vykdymas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas


Kaip visada pirmosios nuotraukos iš renginio – Aleksandro Nesvat>>

Arūno Matuko nuotraukos
Petro Mažeikio nuotraukos

***

2022 05 07-08 dienomis Jonavos sav. Upninkų apylinkėse vyks 49-asis keliautojų pėsčiomis maratonas, kurį organizuoja Mokslų akademijos turistų klubas kartu su Lietuvos keliautojų sąjunga. Pėsčiųjų keliautojų maratono organizavimas ir vykdymas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Nuostatai

Nuoroda į maratono stovyklavietę 

Registracija


2012-2020 maratonai. Video

Kaip ir kasmet, dalyviai kviečiami pasitikti bundančią gamtą keliaujant per mūsų nuostabų kraštą. Nepraleiskite progos, nes kiekvienais metais ieškoma vis kitos vietos stovyklavietei, stengiantis aplankyti naują regioną... Dabar toks metas, kai visi išvargę nuo pandemijos ribojimų ir informacijos apie mūsų pašonėje vykstantį karą.

Mus svetingai sutinka ir kviečia pasigrožėti nuostabiu gamtos kampeliu Upninkų seniūnija, kuri pasiūlė vietą stovyklavietei, parūpins malkų laužavietei ir geriamo vandens.

Iš stovyklavietės, kurioje planuojama įsikurti, ves keturios trasos, aplankant pažintinius šio krašto objektus. Jaunuoliams iki 18 m paruoštos dvi trasos po 25 km šeštadienį ir sekmadienio rytą, moterims – trys etapai po 25 km (50 km šeštadienį ir 25 km sekmadienį), vyrams ir ištvermingiausioms moterims – keturios trasos po 25 km (50 km šeštadienio dieną 25 km orientavimosi trasa naktį ir 25 km sekmadienį).

Dalyviai pamatys nuostabias Šventosios pakrantes, upę pilną salų žemupyje, miškus ir klaidžius miškelius, ne taip seniai mėgėjų naudotą jau baigiantį užželti oro uostą. Deja, matysite ir apleistus kaimus, ir simpatiškai sutvarkytas, tačiau jau neturinčių nei vieno nuolatinio gyventojo sodybas. Čia teka Lietaukos upelis, anot senų metraščių, davęs vardą visai šaliai. Atkakliausi pasieks ir Santaką, kur Šventąją pasitinka Neris, kur ne vienas vandens kelionių mėgėjas po baidarių žygio džiovina baidarę. Smalsiausi ras ir galės apžiūrėti be galo gražiai išpuoselėtą medinukę Perelozų Viešpaties Kryžiaus sentikių cerkvę, pasidairyti po Šventosios pakrantėse prie įspūdingų atodangų ir skardžių įkurtas stovyklavietes. Ką gali žinot, gal po pažinties su šiuo kraštu norėsite ir vėl į jį sugrįžti.

Kviečiame pravėdinti savo galvas gamtoje! Laukiame maratone!

Bazinė stovyklavietė: Upninkuose, šalia Upninkų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios Paupio g. 

...Grįžom iš žvalgybos lietuviškame „bermudų trikapyje“, esančiame tarp Neries ir Šventosios Jonavos rajone. Čia 2022 metais bus Pėsčiųjų keliautojų maratonas. Nuostabios Šventosios pakrantės, gūdūs miškai, apleisti kaimai. Čia teka Lietavos upelis, anot senų metraščių, davęs vardą visai šaliai.

Rengėjai:

Pagrindiniai rėmėjai:

Rėmėjai:

Maratono rezultatus skaičiuoja: