Maratonas 2016

2016 m. gegužės 7- 8 dienomis vyko 43-asis keliautojų pėsčiomis maratonas Sirvėtos regioniniame parke.

Įvyko! Svetingas Sirvetos regioninis parkas suteikė daug džiugių akimirkų ir dalyviams ir organizatoriams. Šiemet suskaičiavome net 427 dalyvius. Trasos vingiavo per Sirvetos parko gražiausias vietas, siekdamas Ceikinius, prasukdamas pro piliakalnius, dvarus, idomesnes vietas. Dienines trasas ruošė Petras Mažeikis, jam talkino Rolandas Jakštys ir Romas Baziliauskas. Naktinius punktus rinko ir statė Vidimantas Bumelis. Šauni teisėjų Krupickaičių komanda pasitikdavo dalyvius punktuose. O stovyklos komendantas Gediminas Šiukštas su puikia savo komanda prižiūrėjo tvarką ir visusr spėjo išvežioti arbatą. Gausi šiemet susirinko ir sekretoriato komanda, kuri talkino ne tik stovykloje, jet padėjo ir teisėjams punktuose ir patys rado progos pasidairyt po apylinkes. Nenustygstantys dalyviai dar turintys jėgų ir organizatoriai savo jėgomis prasuko pro Paliesiaus dvarą, Mielagėnus. Buvo net tokių, kurie prisiminę savo vaikystę pasiekė net Erzvėto ežerą, aplankė Tverečiaus ąžiuolą ir Andrejevkos dvarą - buvusią mokyklą... Oras buvo puikus. Dieną net per šiltas :) Šaunioji mūsų virtuvė vadovaujama Birutės Panumienės šįmet išvirė net 19 termosų (po 35 ltr) vandens ir arbatos. Jai nenuilsdamas talkino Vladas Plikūnas, Milda ir Benas Valos.

„Švenčionių kraštas" apie maratoną

Arūno Matuko nuotraukos

Vytauto Suslavičiaus nuotraukos

Aleksandro Nesvat nuotraukos dalyvio akimis

Petro Mažeikio nuotraukos

Birutės Panumienės nuotraukos

Eglės Ragelienės nuotraukos iš renginio sekretoriato akimis

Rezultatai dbtopas sistemoje (Jei kažkas pastebite klaidų ar neatitikimų, būtinai rašykite matk1974@gmail.com el.paštu, tikslinsime galutinius rezultatus)

Sirvėtos regioninio parko prizais apdovanoti jauniausi maratono dalyviai ir jų komandos Smiltė Pamedytė (2016, starto nr. 202, komanda „Raketos ir Robotai“ bei Petras Bačiulis (2013, starto nr. 117, komanda „Bobaausiai“)

Nuotraukos iš J. ir K. Pamedžių šeimos albumo

„Padangių gėlių“ prizą loterijoje – skrydį oro balionu laimėjo Virginijus Stančikas

Komandinėje įskaitoje laimėjo:

I vietą – Bobaausių komanda

II vietą – Elektrėnų komanda

III vietą – Alchemiko komanda

Individualūs rezultatai:

M18 grupėje

I vieta - Deimantė Bujaitė, Elektrėnų komanda

II vieta - Simona Levansevičiūtė, Elektrėnų komanda

MOT grupėje

I vieta - Loreta Žukauskaitė, VUŽK, Vilnius

II vieta - Asta Matuzevičiūtė, VUŽK, Vilnius

III vieta - Jūrita Dumšaitė, Bobaausiai, Vilnius

M50 grupėje

I vieta - Audronė Dumšienė, Bobaausiai, Vilnius

Varžybų eigoje susidarius M100 grupei (medaliai bus įteikti kito maratono atidarymo metu)

I vieta - Aušrinė Ūsaitytė, Bobaausiai, Kaunas

II vieta - Marija Narkauskaitė, Elektrėnų komanda

V18 grupėje

I vieta - Jokūbas Stančikas, OK Fortūna, Vilnius

II vieta - Justas Jankeliūnas, OK Fortūna, Vilnius

III vieta - Daumantas Mockus, Bobaausiai, Šiauliai

VYR grupėje

I vieta - Giedrius Juška, „Grikių košė" komanda, Vilnius

II vieta - Petras Lenkutis „Virvė laisva" komanda, Vilnius

III vieta - Rolandas Jakštas, Kaišiadorys

V50 grupėje

I vieta - Algirdas Striūka, Vilnius

II vieta - Virginijus Stančikas, OK Fortūna, Vilnius

III vieta - Audrius Šeinauskas, Rokiškis

Straipsnis „Kelionės ir pramogos“ 2016 03-04 žurnale:

Bunda gamta – bunda ir noras keliauti!

Laukiame visų 43-čiame keliautojų pėsčiomis maratone.

Prisiekę keliautojai, keliauja ir vasarą, ir žiemą, nesustoja nei rudenį, nei pavasarį, tačiau yra tokių kurie tai gali daryti tik sezoniškai ir pavasariop pradeda treniruotis savo didiesiems vasaros žygiams.

Puikus startas tokiam pasiruošimui ir jėgų išbandymui yra kasmetinis Keliautojų pėsčiomis maratonas, kurį jau 43 kartą nenuilstamai organizuoja Mokslų akademijos turistų klubas ir Lietuvos keliautojų sąjunga. Šį kartą maratono trasos vingiuos po Sirvetos regioninį parką. Maratonas puiki proga išbandyti save, savo komandą bei batus, o gal ir kitą ekipiruotę prieš ilgą ir sudėtingą žygį – į kalnus ar šv. Jokūbo keliu, norint surasti tikrų draugų, pasigėrėti atbudusia gamta, pavasario žiedais.Bazinė stovykla – Kochanovkoje prie Bėlio ežero, Švenčionių rajone (koordinates pagal maps.lt: 641157, 6116558 (LKS); 55.164475, 26.215486 (WGS); 55° 9' 52.11", 26° 12' 55.75" (WGS)). Kaip ir kasmet ruošiami keturi etapai, renkamos įsimintinos ir istorine, ir gamtine prasme vietos, kurias galės aplankyti dalyviai. Pirmasis etapas skirtas visiems dalyviams – apie 25 km, po kurio rekomenduojama pailsėti jauniams (dalyviams iki 18 m). juo pakviesime dalyvauti jau tik rytiniame ketvirtame etape, kai išaušus, galima bus vėl startuoti ir vėl įveikti apie 25 km. Antrasis etapas (vėl 25 km) paprastai daromas iškart po pirmojo etapo, kai arbatos punkte atsikvėpus ištvermingieji leidžiasi į tolimesnes punktų paieškas. Svarbu pasverti savo jėgas, įvertinti fizinę sveikatą. Paprastai labiausiai intriguojantis sportininkus yra trečiasis – naktinis etapas (apie 25 km), kai jau aktualus ne tik punktų suradimas, bet ir skaičiuojama laikas. Orientacininkus su kitais dalyviais kiek sulygina pirmieji du ištvermės etapai, nes praėjus netoli 50 km ne visada pavyksta išlikti puikiais sprinteriais. Vyrai praktiškai keliauja be poilsio per visus 4 etapus, moteris orientuojame į 1,2 ir 4 etapus; jaunimą į 1 ir 4 etapus. Svarbi ir kolektyvo dvasia. Jau daugelį metų turime prisiekusių kolektyvų, kurie draugiškai kovoja dėl komandinių apdovanojimų, dėl pereinamosios Broniaus Vaičiulio taurės ir lazdos.

Kasmet stengiamės rinktis vis kitą Lietuvos regioną, kad dalyviai puikiau pažintų mūsų kraštą. Todėl visi maratonai tarsi nepakartojami... Taigi lauksime visų, kurie nori startuoti ir įveikti trasą bei save gegužės 7-8 d., startas iš bazinės stovyklos prie Bėlio ež gegužės 7 d. 10 val.

Šįmet mūsų dalyviai bus labiau sportininkai –

Registruotiems dalyviams bus išduoti individualūs numeriai. Dalyvis visą distanciją turės turėti šį numerį.

Pagrindinis rėmėjas:

Rėmėjai:

http://paliesiausdvaras.lt/

Paliesiaus dvaras kviečia maratono dalyvius pasisvečiuoti

Dalyvių registracija

Nuostatai

Svarbi info iš nuostatų:

IV. Dalyvavimo sąlygos ir dalyvių registracija

Dalyviai registruojasi iki gegužės 3 d. 24 val. elektroniniu būdu Dalyvių registracija

Dalyviai taip pat gali sumokėti savanorišką 1 Euro regioninio parko lankymo mokestį. Sumoka vietoje, parko administratoriui.

Iki gegužės 3 d. mokėti į Mokslų akademijos turistų klubas (įmonės kodas 191196314) sąskaitą LT577044060004034369AB SEB mokėjimo pavedime nurodant grupę, vardą, pavardę. Galima mokėti maratono stovyklavietėje gegužės 7 d.

Vardinės kolektyvų paraiškos įteikiamos teisėjams starto vietoje gegužės 7 d. iki 9.45 val.

Maratono rezultatus skaičiuoja: