2012 metraštis
2012 gruodžio 7 d. Advento vakaras
...Metų ratą suka saulutė,
pažerdama pavasario linksmybes,
vasaros grožybes,
rudens gėrybes,
žiemos rūstybes...
Laiko ratas sukasi,
o Kalėdienė jau važiuoja
per aukštus kalnus, per žemus klonius...
Susirinkome ir maži ir dideli kartu laukti stebuklo, pakalbėti apie papročius, padainuoti, pabūti šalia. Dainavo net tie, kurie prisipažino niekad gyvenime niekur nedainuodavo... Vaikai savo piešiniais ir darbeliais papuošė klubo salę, sušildė nuogas medžių šakas ir leido joms pražįsti. Albina surikiavo ir sudėliojo visiems jaukią atmosferą, spėliojom, klydom, pataikydavom, gavom dovanų... Visi rašėm palinkėjimus Kalėdiniam pašte, kokie tie palinkėjimai sužinosime, tik per Kūčias. Vaikai iškart tik stebėjo kaip žaidžia ir šoka jų tėveliai ir tetos su dėdėm, vėliau įsidrąsino ir patys. Šeiminikės nustebino kanapine, avižų kisielium ir Ievos ir Adomo ašarom... (pupom ir žirniais). Šieną iš po staltiesės Skaistė su Arūnu sakė atiduos stirnaitėms...
Eglės Ragelienės vakaronės nuotraukos
2012 gruodžio 3 d. Dmitrij Bikchentajev dainų vakaras
Komisaras Vytas Navickas ir klubo draugai Rustemas su Eugenija pakvietė visus į Mokslų akademijos turistų klubą prie židinio pasiklausyti jų draugo, keliautojo, dainininko, Visagino festivalio „Septinta styga“ dalyvio Dmitrij Bikchentajev gitaros ir dainų:
Русскоязычная поэзия рубежа 20-21 веков. Поэты современной эмиграции
Dmitrijus pristatė žmones ir savo bendravimo su jais istorijas pagal kurių eilėraščius kuria muziką. Dmitrijaus dainas praįvairino švelniabalsė Anna iš Nižnij Novgorodo. Bendravimas su dainininku priminė turistų pasisėdėjimus prie laužo, ypač kai nebeliko scenos atstumo, kai susibūrėm prie židinio. Patys kantriausi išsiskirstė tik prieš dvyliktą...
2012 lapkričio 9 d.
Uždegtos žvakelės priminė iššėjusius bendražygius. Šį kartą nebuvo ilgų kalbų. Prisiminėm tyliai.
Klube svečiavosi gamtos mokslų daktaras, etnologas Libertas Klimka, kuris papasakojo apie į Medininkų aukštumą sukančius kelius, apie besipuošiantį Aukštoją, visi gavom užduotį rinkti vardą, neseniai pasodintam Juozapinės kalno ąžuolynui. Profesorius pasidalino mintimis apie žaltį, kuris virsta žirgu, paminklus žirgams ir kokią vietą jie užima lietuvio gyvenime. Merginos buvo paskatintos atšvęsti paskutinę rudens šventę - šv. Martyną (lapkričio 11), pagal senuosius papročius iškepti šeimynai žąsį ir iš jos krūtinkaulio išburti šįmetinę žiemą...
Šiuo metu gyvenu ir tapau Lietuvoje.“
E.Ragelienės ir P.Mažeikio nuotraukos iš renginio
2012 lapkričio 30 d.
Mokslų akademijos turistų klube (Gynėjų 4, Vilnius) svečiavosi keliautojas Stasys Venskus. Lietuvos tūkstantmečio žygius prisimenant. Elbrusas, Kilimandžaras, Kenijos kalnas, Akonkagva, Monblanas, Mera. Vakaras dedikuotas kelionės projekto įkvėpėjui ir kuratoriui Gediminui Ilgūnui (1936-2010).
Vakaro metu Stasys Venskus papasakojo, kaip atsirado žygio idėja, parodė ištraukas iš skaidrių filmukų apie šešis kalnų žygius, atliktus projekto „Kalnų žygiai Lietuvos tūkstantmečiui“ rėmuose. Šiltas Stasio pasakojimas, pakerintys vaizdai leido ir mums pakeliaut Afrikos atogrąžų miškais, kopti į gražuolę Merą, susidurti su Pietų Amerikoje esančios Akonkagvos atšiaurumu...
http://gyvenimas.delfi.lt/laisvalaikis/svenskus-himalajai-sniego-zmogaus-buveine.d?id=28745505
Petro Mažeikio ir Stasio Venskaus nuotraukos
2012 lapkričio 16 d.
Keliautojų klubo NEVEREST idėjinis vadas Tadas Jeršovas pristatė keturių nuotykinių kelionių įspūdžius:
Dviračiais per Himalajus: Lhasa – Kathmandu, 1136 km, 9 perėjos.
Aconcagua 2012 – ekspedicija į aukščiausią Pietų Amerikos viršūnę.
Trekingas Nepale – bene įspūdingiausias Trijų Perėjų Trekas – 300 km pėsčiomis Everesto nacionaliniame parke.
Denali 2011 – ekspedicija į aukščiausią Šiaurės Amerikos viršūnę
Pasijausti arčiau Himalajų padėjo keletas dailininko RIGZIN SPALBAR paveikslų su drakonais ir mandala...
„Gimiau 1989 m., užaugau Himalajų kalnuose Ladake, Indijoje.
Dešimt metų gyvenau Nepale, kur budistų vienuolynuose mokiausi tibetietiškos tapybos meno.
Linoreta Vasilevičienė dar kartą pakvietė prisiminti Rimantą Krupicką ir paprašė prisidėti prie knygos apie šį mūsų bendražygį išleidimo.
Klube tarsi antrindama tylų bendravimą su jau išėjusiais šiuo metu eksponuojama Jono Paršeliūno fotografijų paroda „200 metų Lietuvos laisvės kovų ženklai“ tremties tematika. Libertas Klimka pastebėjo, kokie paprasti ir kartu gražūs mūsų paminklai miesteliuose.
Parodos autorius- Jonas Paršeliūnas – fizikas, ilgus metus dirbęs Puslaidininkių fizikos institute. Keliautojas, orientacininkas.
2012 spalio 26 d. vakaras apie Islandiją.
Liberto Klimkos nuotrauka. Lietuva puošiasi...
Skulptorės Dalios Matulaitės „Aukuras" ant Aukštojo
Susitikome su keliautoju, orientacininku Juozu Eitmanavičiumi, kuris pastarąjį dešimtmetį gyvena Islandijoje ir organizuoja pažintines keliones visiems norintiems. Jis papasakojo apie Islandiją, jos gamtą, keliavimo galimybes ir pavojus. Vakaro metu fotografas Raimondas Paknys parodė savo nuotraukas iš šios vasaros keliones Islandijoje.
Na bet G.Labučio sukurtą filmą „Totorių Lietuvoje pėdsakais" vistiek reiks kada nors pamatyti..., nes šįkart technika nepakluso net ir fizikos daktarams...
2012 spalio 19 d. Vytauto Bukausko kelionių vakaras „Meksika. Tasmanija ir Naujoji Zelandija“
Vytauto vakaro pristatymas:
„Mano kelionių geografijoje Azija ir Afrika, bet ši kartąlikimas lėmė organizuoti keliones ir filmuoti naujus kontinentus.
Programoje filmai apie dvi keliones į du skirtingus kontinentus, Amerikos ir Australijos.
Juos vienija maršrutų naujumas ir susitikimai su seniai ir ką tik išvykusiais ir ten gyvenančiais tautiečiais.
Be kitų įdomybių, kelionės į Meksiką „vinys“ solo kopimas į aukščiausią šalies ir trečią Šiaurės Amerikos kalną Orizaba (5636 m) bei kopimas įtrečią pagal aukštį Meksikoje ir septintą kontinente – Izta (5230 m) . Pastarasis kalnas dar nebuvo koptas lietuvių.
Antroji kelionė ir antrasis filmas apie Australiją-Tasmanijąir Naująją Zelandiją.
Jos „vinis” ultra triatlonininko Vidmanto Urbono plaukimas per didžiausią Australijos kontinento aukštikalnių ežerą esantį Tasmanijoje,Great Lake.
Lietuvių bendruomenėms buvo nuvežta virš 40 kilogramųlietuviškų knygų! Į Hobarto (Tasmanija) biblioteką visa Didžioji Lietuvos enciklopedija.
Naujoji Zelandija nustebino ne tik gamta, kuri yra daugeliožinomų filmų dekoracija („Žiedų valdovai”, „Paskutinis samurajus”, bet irįdomiais istoriniais kultūros renginiais.“
Klube – Vlado Ščiavinsko, „Lietuvos ryto“ korespondento, fotografijų paroda – Vidmanto Urbono 2012 metų vasario mėn. plaukimas per Didįjį Tasmanijos ežerą.
Petro Mažeikio nuotraukos iš renginio
2012 m. spalio mėn. 5 d. įvyko susitikimas su Lietuvos totorių bendruomenių pirmininku dr. Adu Jakubausku.
Svečias prikaustė mūsų dėmesį savo pasakojimu, istoriniais faktais ir išsamia informacija apie iškilius totoriškas šaknis turinčius žmones. O šimtalapis, šimtalapis! Tikras didžiulis, prisiminus tik seilė tįsta...
2012 m. birželio mėn. 16-17 d. MATK draugų ir šeimų sąskrydis Merkmenyse (Ignalinos raj.)
2012 m. gegužės mėn. 12-13 d. įvyko XXXIX pėsčiųjų maratonas Labanoro regioniniame parke
2012 m. gegužės mėn. 1 d. Keliautojų žygis į aukščiausius Lietuvos kalnus
Gegužės 1 d. antradienį organizuotas žygis į aukščiausią Lietuvos kalną – Aukštoją. Aplankyti dar trys aukščiausi Lietuvos kalnai: Kruopinės, Barsukinės ir Juozapinės. 15 val. ant Aukštojo kalno žygeivius pasveikino Vladas Vitkauskas, pirmasis lietuvis įkopęs į aukščiausią pasaulio kalną – Everestą.
Jono Šerėno nuotraukos iš renginio
2012 m. balandžio mėn. 27 d. MATK įvyko susitikimas su speleo keliautojais Egidijumi Purliu, Aidu Gudaičiu ir Gediminu Sakalausku
Nardymas giliausiame pasaulio urve „Voronja“
Kas tai yra, geriausiai apibūdina Vyčio Vilko žodžiai, kurie aprašyti „Cavediving.lt“ dienoraštyje:
„Sifonai. Norint patekti į žemutinę urvo dalį, pakeliui reikia įveikti tris sifonus : „S1“, „Kvitočka“ ir „Podnyr“.
Kvitočka – visai simpatiškas sifonas. Tai toks siauras vamzdis, besitęsiantis kokius 20 metrų ir nusileidžiantis iki 4 metrų gylio. Duomenys būtų juokingi, bet įvertinus, kad nerti pradedi nusileidęs beveik 2 kilometrus, visas šlapias ir kelias paras nemiegojęs, pasidaro nebe taip linksma. Pati sifono konfigūracija taip pat ne iš liūdnųjų, panėrimo pradžia dar visai padori, du žmonės šiaip ne taip įsitenka....
S1 ir Podnyr sifonais nepavadinčiau, tai apie 3 metrų ilgio ir 1 m. gylio užsemtos urvo siaurumos. Mano požiūriu jos žymiai pavojingesnės negu Kvitočka ir tai dėl to, kad joms pranerti nenaudojama nardymo įranga. Vienu žodžiu įkvepi ir lendi į siaurą plyšį, tikėdamasis kitoje pusėje sėkmingai išnerti....“
Daugelis keliautojų yra patyrę svaiginantį kopimo į kalno viršūnę jausmą, kaip po truputį atsiveria vis didesnė panorama, kai debesys lieka žemiau. Keliautojai, keliaujantys į žemės gilumas – speleo keliautojai – mums mažiau pažįstami ir suprantami.
Svečiai kalbėjo apie rekordus pasaulyje ir Lietuvoje, apie mokslinius tyrimus Kruberio-Voronja ir kituose urvuose, speleo nardymą. Nors pavasariški atšilę orai daugumą klubo narių jai nebesurinko į klubą, susirinkusiems, Aidui dar ilgokai teko pasakoti apie asmeninę patirtį urvuose, potyrius, apie tai kas ten taip traukia...
Petro Mažeikio nuotraukos iš renginio
2012 m. balandžio mėn. 20 d. 18:00 MATK svečiavosi Algimantas Jucevičius
Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas Algimantas Jucevičius pasakojo apie Lietuviškas viršūnes Pamyro ir Tian Šanio kalnuose.
Lietuviški vardai ir lietuviai, kurie tas viršūnes tais vardais pavadino įpareigoja mus jas žinoti, jas aplankyti...
2012 balandžio 19 d.– spalio 8 d. klubo salėje (Gynėjų 4, Vilnius) eksponuojama Vytauto Bukausko fotografijų paroda „Meksika – dievų ir žmonių kalnai?“
Keletas Petro Mažeikio nuotraukų iš renginio
2012 m. kovo mėn. 30 d. klubo salėje įvyko vakaras
Intriguojančiu pavadinimu „Pasaulio pabaiga prasidės Kanaruose?“.
Apie Kanarų salas La Palmą, Tenerifę ir Gran Kanariją, kaip ten patekti ir turiningai praleisti laiką, apie šių salų seisminę padėtį ir ką apie tai kalba mokslininkai pasakojo Vidas Bumelis. Pasiklausius apie mokslininkų prognozes, jog Kanarų salos gali tapti globalių katastrofų židiniu, smalsuoliams kilo noras kuo greičiau aplankyti šias salas, kol jos neišnyko Atlanto bangose. Abejojantiems tereikia į Google-ą įvesti žodžius „Megacunamis" ir „Kanarai"...
Antroje vakaro dalyje Alfonsas Katkus pavedžiojo mus po Fanų kalnus, leido užkopti į Gedimino Akstino viršūnę Tian Šanyje. Dauguma matėme vaizdus ir kalnus, kuriuose patys buvome prieš 5, 10, 20... metų. Gera prisimint ir pakartot iš naujo!
Po pasakojimų stiprybės pasisėmėm išgerdami po puodelį pavasarinės sulos, kuria mus dosniai pavaišino Gintautas Jakimavičius.
Vidimanto Bumelio nuotraukos ir nuorodos besirengiantiems į Kanarus:
Skrydis
Nakvynė
http://www.oasis-la-palma.com/apartments_lapalma
Patikima automobilių nuoma Kanaruose
http://www.arcarhire.com/car-hire
Keltai
Leidimai į parkus ir Teidę
https://www.reservasparquesnacionales.es
Keltuvas įTeidę ir nakvynė ant Teidės
http://www.telefericoteide.com/ing/rutas.html
Autobusai
Tenerife: www.titsa.com
Gran Canaria http://www.globalsu.net
La Palma http://transporteslapalma.com
2012 m. kovo mėn. 3 d. klube vyko Kalnų turistinės technikos varžybos.
Varžybose dalyvavo 9 ryšiai įvariose amžiaus grupėse.
2012 m. vasario mėn. 24 d. keliavome sušilt į Havajus ir į Jordaniją...
Kęstutis Kiškis papasakojo, kaip Havajuose ieškojo sniego ir debesų.
Vilija Jonkaitytė visiems mums leido kartu su ja pasibastyti po Jordaniją.
http://www.atlastours.net/jordan/
2012 m. vasario mėn. naktis iš 11 d. į 12 d.
Prisiekusių „Lunatikų
“ būrelis nebodami speigų, pasveikino mėnulį virš Peršokšnio ežero.
iš Vidimanto Bumelio įspūdžių:
„Ačiū Sigitui priglaudusiam govėdą lunatikų, suteikusiam šiltą pastogę, pirtį ir puikią nuotaiką. Mūsų susirinko 10 dvikojų ir 1 keturkojis. Slidėmis važiavo 8 dvikojai, 6 vyriškos ir 2 moteriškos lyties. Startavom 22:00 finišavom 3:00, mėnulis žmoniškai patekėjo apie vidurnaktį, buvo rami giedra naktis apie -22 C°. Ačiū Gediminui ir Rolandui, kurie laukė sušalusių lunatikų su karštu vynu, kepta mėsyte, lauželiu ir pirtimi. Slydo puikiai, apvažiavom daug ežerų, pelkių ir bruzgynų, užkopėm ant 1 piliakalnio. Sekmadienį pusę dienos užvedinėjom 3 automobilius (rytą buvo -25 C°), krovėm ir šildėm 3 akumuliatorius, bet viskas baigėsi gerai.
Kita tinkama pilnatis – naktį iš kovo 10 į kovo 11. Gaila, bet net jei ir dar bus sniego, lunatikų žygis vyks be manęs, nes tuo metu planuoju būti šiltuose kraštuose ir kopinėti po kalnus La Palmoje...
Palinkėkim Sigitui laimingo kelio, tuo metu jis jau mins pedalus per Kinijos platybes.“
2012 m. vasario mėn. 10 d. klubo salėje (Gynėjų g. 4, Vilniuje) svečiavosi „Vikingų“ klubo nariai ir pasakojo apie ekstremalias vandens keliones.
Vilniaus „Vikingų" klubo nariai pasakojo apie sportinio vandens turizmo tendencijas, plaukiojimą kalnų upėmis katamaranais ir pripučiamais kajakais, parodė skaidres ir filmuotą medžiagą iš kalnų žygių Sajanuose, Altajuje, Fanuose.
Klube svečiavosi keliautojai Darius Vilkišius, Gediminas Andriukaitis, Julius Barzdėnas, Vytautas Rutkauskas.
Gediminas papasakojo apie plaukimą Sareke, Skandinavijos užpoliarėje. Užgniaužę kvapą stebėjome katamaranų piruetus, galingas upių sroves. Darius Vilkišius pasakojo apie plaukiojimą dviviečiais katamaranais, rodė filmuotą medžiagą iš 5 sudėtingumo kategorijos žygių Altajuje (upės Mažoji Sumulta, Sumulta, Katunė) bei Chamardabano kalnyne užbaikalėje (upė Sniežnaja). Su Vytautu tarsi visi kartu plaukėm keturviečiais katamaranais Sajanų upėmis Žombolok, Oka Sajanskaja.Julius su užsidegimu pasakojo apie sriubą iš žiogų, sausmedžių arbatą ir išgyvenimą keliaujant, semiantis jėgų iš gamtos...
Vaikai gavo net prisimatuoti tikrą pripučiamą kajaką...
Gedimino filmas apie Sareką
2012 m. vasario mėn. 4-5 d. klube ir kelionėje į Baisogalą paminėjome Vaclovo Panumio mirties metines.
Nepabūgę speigo, Vaclovo bendražygiai ir draugai gausiai susirinko šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčioje paminėti Vaclovo mirties metines. Birutė Panumienės pakviesti, susirinkome klube prie židinio, prisiminėme jį pilną idėjų ir entuziazmo... mūsų klubo sielą ir įkūrėją... Kitą dieną nemaža grupė Vaclovo draugų uždegė žvakelę ir ant jo kapo Baisogaloje.
2012 m. sausio mėn. 20 d. klubo salėje (Gynėjų g. 4, Vilniuje) įvyko vakaras apie Argentiną.
Jau penkerius metus gyvenantis Argentinoje lietuvis Andrius Karpavičius papasakojo apie galimybes keliauti, parodė pagrindinius traukos taškus, Pietų Amerikos egzotiką. Juk ne kasdien išvysi ant lieptelio į upę snaudžiančius krokodilus ir šalia nedrąsiai besifotografuojančius keliautojus... Grožėjomės Iguazu Falls kriokliais, neįprastu Formosa kraštovaizdžiu, Campo de Hielo Continental ledynu. Plačiau, tiems kas neapsilankė vakare ar nori pakartot įspūdžius – Andriaus tinklapyje www.pietuamerika.lt
Vaidoto Baužio nuotraukos
Komisaras (Vytas Navickas) papasakojo apie kelionę į Argentiną – savo atostogas ten... Ledynas, spalvoti kalnai, nuotraukose sunku buvo suvokti tą lietų, uraganus ir nesiliaujančius rūkus, kuriais skundėsi Vytas. Tačiau matėm ir „Debesų traukinį" nusidriekusi 4km aukštyje kalnuose, ir net keletą Buenos Aires 12 milijoninio miesto nuotraukų...
Petro Mažeikio nuotraukos iš vakaro
2012 m. sausio mėn. 14-15 d. klubo nariai Irmantas Mačiulis ir Vidmantas Kuprevičius dalyvavo naktiniame žygyje nuo Gargždų iki Klaipėdos paminint Klaipėdos sukilimą.
Klaipėdos ginkluotas sukilimas (1923 sausio 10-15 d.) buvo puiki Lietuvos Respublikos karinė bei diplomatinė operacija išvaduojant bei prijungiant Klaipėdos kraštą prie Lietuvos. ,,Parengtas detalus sukilimo planas. Lietuvos karinė vadovybė, bijodama rizikuoti vien savanorių jėgomis, griebėsi tam tikros apgaulės. Labai slapta nutarta pasiųsti geležinkeliu kelis reguliariosios kariuomenės dalinius su ginklais prie sienos. Kariai vagonuose buvo perrengti civiliais rūbais, oficialiai paskelbta, kad geležinkeliu siunčiamas naujokų ešelonas į pasienio punktą atlikti privalomosios karinės tarnybos. <...> Krašte buvo sutelkta daugiau kaip 1000 asmenų: reguliariosios kariuomenės karių, karo mokyklos kariūnų, šaulių ir savanorių, pavadintų Ypatingosios paskirties rinktine, kurioje buvo 40 karininkų, 584 kareiviai, 455 šauliai ir apie 300 [Klaipėdos krašto] savanorių. <...> Pagrindinės kovos vyko dėl Klaipėdos. <...> žuvo 12 žmonių. Tai karininkai: E. Noreika, V. Burokevičius, Karo mokyklos kariūnas V. Stašelis, Milicijos mokyklos kursantas E. Vilkas, eiliniai: J. Simonavičius, A. Viliūnas, P. Trinkūnas ir šauliai: F. Lukšys, A. Jesaitis, J. Pleškys, A. Ubavičius, peršalęs mirė A. Martus.“ (Q.: P. Žostautaitė „Klaipėdos kraštas 1923-1939“,- Vilnius, 1992, „Mokslas“, p. 27-29.)
Klaipėdos išvadavimui atminti tradicinį
– jau 11-ąjį – nakties pėsčiųjų žygį „Klaipėdos sukilėlių keliais“ organizavo Lietuvos Kariuomenės Kūrėjų Savanorių Sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius kartu su Lietuvos Šaulių Sąjungos Klaipėdos apskrities jūrų šaulių 3-ąja rinktine. Žygio maršrutas: Gargždai – Klaipėda. Dalyviai naktį kojomis išmatavo 29, 6 km kelią, kuris iš Gargždų driekėsi per Kvietinius, Smilgynus, Plikius į Klaipėdoje dislokuotą Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomuoju batalioną. Žygį pradėjo daugiau nei 1270 dalyvių, kurių 99,9 nuošimčiai sėkmingai atžygiavo į minėto bataliono rikiuotės aikštę ir džiaugsmingai fotografavosi prie šūkio: ,,Nugalėsims arba žūsim“.
Vidmanto įspūdžiai:
,,Šviesiam Klaipėdos vaduotojų atminimui skirtam žygiui dalyvavom kartu su Lietuvos kariuomenės Savanorių draugija bei LKA Turistų klubu.Tokia jungtinė Andriaus, Irmanto, Stasio, Valdo ir Vidmanto komanda vadinosi ,,Suopis“. Kuris žygiui išskleidė sparnus 22.30, o sėkmingai nusklendęs kone 30 km, poilsiui tūpė 04.55. Iškilminga trumpa rikiuotė Gargždų mokyklos kieme ir pasipylė dešimtys šimtai žiburėlių, ik akys mato, kelyje mirguliuojančių. Nužygiuota beveik be nuotykių. Vienas nelaimingas atsitikimas: nuo šlaito griuvo ir susitrenkė galvą vyriškis, jį išvežė greitoji. Šlaitu leidžiantis jau geriau ant užupakalio, nei kad imtų bėgte nešti. Žvejonės upely keli prisėmė batus :) O keli ir įvirto, nes ištrūko su šaknim medelis, už kurio laikės: vanduo lėtai plukdė kažkieno kuprinėlę... Švietė puiki mėnesiena, o miško keliukas gurgždėjo po žygeivių batais apsuptas šerkšnotų medžių skliauto. Praėjom pro gražius pamario pastatus: Plikių bažnyčią, raudonmūrę sodybą .. Ne visai užšalę pievos kitur liūliavo po kojom, kiek slidinėjom blizgiam ledo kely, šiltai spragsėjo kontrolinių postų laužai. Ypač įstrigo sukurtasis prie tilto per Danę: senieji šauliai žemaičiavo prie liepsnojančių Danės pakrančių alksnių, o Danė plukdė platų ir sriautingai juodą vandenį Mariosna...“
2012 m. sausio mėn. 12 d. klubo salėje (Gynėjų g. 4, Vilniuje) prisminėme 1991 m. sausio 13 d. įvykius.
Prie puodelio arbatos pasidalinome prisiminimais.
Eglė Ragelienė tą patį vakarą sudalyvavo sausio 13 paminėjime Lazdijuose krašto kovų muziejuje ir parsivežė keletą Jono Markevičiaus (šiuo metu gyvenančio Kapčiamiestyje) fotografuotų nuotraukų iš 1991 sausio įvykių. Kviečiame pasižvalgyti:
2012 m. sausio mėn. 6 d. klubo salėje (Gynėjų g. 4, Vilniuje) įvyko Mokslų akademijos turistų klubo ataskaitinis susirinkimas.
Prezidentas Rolandas Jakštys atsiskaitė gausiai susirinkusiems klubo nariams ir svečiams už 2011-uosius, pažadėjo, kad ir 2012-aisias bus ne mažiau renginių, pasvajojo plėsti klubo veiklą :)
Vienbalsiai priėmėm sprendimą, kad MATK valdyba pasipildo nauju nariu – Alfonsu Katkum.
Pasveikinome 2011 jubiliatus, visi kartu pasidžiaugėme klubo patalpose surengta Arūno Matuko paroda „Kalnai mums simfoniją groja".
Išklausėme lakoniško Birutės Panumienės pasakojimo, pamatėme jos fiksuotus nuostabius vaizdus, pasigėrėjome stropiai surinkta medžiaga iš baidarių plaukimo Šušvės upe.
Gintaras Zavadckis papasakojo apie trečios kategorijos sudėtingumo plaukimą Koloje.
Leonidas Jelenskis parodė filmą apie praeitų metų kelionę į Poliarinį Uralą.
Aistė Indriulienė leido mums kartu su ja pakeliauti po Fanus.
Petras Mažeikis pademonstravo Alpių grožį ir Zermatt apylinkėse esančias slidinėjimo trąsas, bei kultūrinio turizmo privalumus ir patogumus.
Vidmantas Kuprevičius ir Gediminas Panumis mus vėl gražino Lietuvon, papasakodami apie 50 km savanorių žygį pro Mėnaičius (Minaičius).
Vėliau kalbas ir prisiminimus pratęsėm prie arbatos puodelio, alaus bokalo...
Nuotraukos P. Mažeikio ir E. Ragelienės
Nuo 2012 sausio 3 d. (iki kovo 1 d.) klubo salėje (Gynėjų 4, Vilnius) buvo eksponuojama Arūno Matuko fotografijų paroda „Kalnai mums simfoniją groja"