2024 metraštis

2024 02 09 18:00 Steffen Krones dokumentinis filmas "Šiaurinė srovė"

Steffen Krones dokumentinio filmo "Šiaurinė srovė" (the North Drift, 2022) peržiūra Mokslų akademijos turistų klube. Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=LpN1oWMC8iM Filmas rodomas su lietuviškais subtitrais. 

Filmas nagrinėja ekologijos problemas, atskleisdamas, kaip įvairiuose pasaulio kampeliuose išmestos šiukšlės, konkrečiai plastikas, vandenynais keliauja didžiulius atstumus ir, veikiamos Šiaurės Atanto srovės, neretai baigia savo kelionę pačioje Šiaurėje, šalia Norvegijos krantų. Gamindami savadarbius plūdurus su gps siglanu ir sekdami jų kelionę, entuziastai iš Vokietijos siekia tai įrodyti eksperimentiniu būdu.

Filme gausu idiliškų Šiaurės vaizdų, o šiukšlių, mikroplastiko, ekologijos temos keliamos kitur nematytu inovatyviu būdu. Filmas tinkamas ne vien dokumentinių, bet ir vaidybinių filmų mėgėjams.

Galimybę žiūrėti šį filmą suteikia "Nepatogaus kino" festivalis su programa NKDOKU, leidžiančia organizacijoms ir bendruomenėms neatlygintinai rengti filmų peržiūras edukaciniais tikslais.

Daugiau informacijos facebook renginyje: https://fb.me/e/1GKR6Qtax

2024 02 02 18:00 MATK ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas ir pasakojimas apie šiaurės žygį


pernai balandžio pradžioje, kai Lietuvoje jau buvo beviltiškas pavasaris, išsiruošėm į Šiaurę pasimėgauti žiema- į žiemos žygį slidėmis. Šį kartą 

keliavome po Stabursdaleno (Stabbursdalen) nacionalinį parką Norvegijos beveik pačioje šiaurėje, prie Arkties vandenyno (jei tiksliau Barenco

jūros). Užlipus ant kalno jau matėsi ir Porsanjerio (Porsanger) fjordas.

Netoli ir Šiaurės ragas arba Nordkapas (Nordkapp), kurį po žygio ir aplankėme. Tai šiauriausia vieta Europoje, kur galima nuvažiuoti automobiliu. Žygio metu turėjome įvairių orų, mėgavomės pūga, sniegu, vėju, šiaurės pašvaistėmis, halu aplink Mėnulio pilnatį, neaprėpiamais sniego laukais, šiauriausiu pušynu. Šliuožėme slėniais, kalnais, užšalusiomis upėmis bei ežerais. Žygio pabaigoje prišliuožėme staigmeną-

pritrūko sniego. Teko ieškoti sniego kelio akmenų labirintuose.


apie slidinėjimą Suomijoje, taip pat Šiaurėje, už poliarinio rato. 

MATK prezidentas Robertas Kananavičius


2024 01 26 Algirdas Gurevičius. Kelionė dviračiais po Šiaurės Ameriką


MATK svečiavosi Algirdas Gurevičius – keliautojas, VŠĮ Špikis įkūrėjas, dviračių žygių organizatorius, filmų autorius, dviračiu išmaišęs tokias šalis, kaip Mongolija, Kirgizija, Tadžikija, Indija, Namibija ir daugybę kitų. Pernai kartu su žmona Dagne jie leidosi į 6 mėnesių kelionę dviračiais po Ameriką:

„Nuo gražiausių ir seniausių nacionalinių parkų iki tuščių ir beribių smėlio dykumų. Nuo 52 laipsnių karščio iki lietaus, sniego bei šalčio. Per tą pusę metų, numynėme 6000-ius kilometrų, beveik 10 kartų pakilome į Everestą ir tik vieną kartą norėjo mus nušauti…“

Apie šią gyvenimo kelionę, kartu su visais jos pakilimais, nuopuoliais bei patirtais išgyvenimais, Algirdas pasakos MATK klube.

Daugiau apie šią ir kitas „Špikio“ keliones dviračiais galite pasiskaityti čia: https://www.spikis.lt/kelione/kanada-jav

Keletas vakaro foto:
https://photos.app.goo.gl/T1XoEhjCZu5Dka4o62024 01 21 nuo 10:00 „SNAIGĖ“ Senasalyje

Sekmadienį, sausio 21 d., Senasalio kaimo apylinkėse, Vilniaus raj., vyko tradicinis „Snaigės“ žygis slidėmis. Paruoštos trys geros kokybės trasos individualioms treniruotėms: žalia – 5 km, raudona – 8,5 km ir mėlyna – 11,6 km. Be to, parengta gerai nuvalyta vieta mašinų statymui. Starto vieta: 54.5128799, 25.5266361, startai nuo 10:00 iki 13:00 val. 

Snaigės“ sumanytojas Algimantas Jucevičius žygius organizavo 1970 – 2019 m. Tęsdami gražią, penkis dešimtmečius trunkančią tradiciją, toliau „Snaigės“ žygius bendromis pastangomis organizuoja Vilniaus keliautojų klubas kartu su Mokslų akademijos turistų klubu ir orientacininkais iš „Fortūnos” klubo. 

Visais laikais „Snaigės“ dalyvių ratas buvo labai įvairus: nuo vos pramokusių vaikščioti vaikų iki žilagalvių, nuo pirmąkart įsigijusių slides iki sportininkų. Tad sekmadienį lauksime visų, norinčių pasidžiaugti gražia žiema ir smagiai praleisti laisvalaikį gryname ore!

2024 01 12 nuo 19:00 prie židinio prisiminėme sausio įvykius.

2024 01 05 MATK narių susitikimas-pasibendravimas.